O nas

Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra powstał w maju 1991 r., założony przez dwa małżeństwa, zajmujące się psychologiczną pracą z ludźmi - Jolantę i Krzysztofa Jedlińskich oraz Majkę i Piotra Fijewskich.

Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które dobrze znaliśmy jako profesjonalistów i którym ufaliśmy jako ludziom. Nasz zespół terapeutyczny i trenerski rozrastał się od kilkunastu osób w latach 90., do ponad czterdziestu obecnie.

Chociaż każdy terapeuta, a także trener pracuje w swoim indywidualnym stylu i nawiązuje osobistą, swoistą dla siebie relację z klientem, wszyscy uznajemy podstawowe wartości podejścia humanistycznego w psychologii - wagę autentycznego, akceptującego i empatycznego kontaktu, koncentrację na potencjałach klienta, pracę przede wszystkim ze świadomą częścią osoby.

Nade wszystko uznajemy podmiotowość osoby, z którą pracujemy - wierzymy, że najwyższym ekspertem w dziedzinie swoich potrzeb i wyborów jest sam klient.

W dziedzinie psychoterapii chętnie korzystamy z dorobku innych szkół terapeutycznych -  poznawczych, behawioralnych i psychodynamicznych. Należymy do międzynarodowego stowarzyszenia psychoterapii humanistycznej WAPCEPC (World Association for Person Centered & Experiental Psychotherapy & Counselling).

Od początku naszej działalności prowadzimy terapię indywidualną, grupową dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży oraz treningi psychoedukacyjne, szczególnie treningi asertywności i treningi interpersonalne. Opracowaliśmy również nasz autorski program treningu antystresowego i asertywności symbolicznej. Jesteśmy jednym z pierwszych Ośrodków, który opracował kompleksowe programu psychoprofilaktyczne. Od lat realizujemy je w szkołach dla młodzieży oraz przygotowujemy nauczycieli i pedagogów do ich realizacji.

W obszarze związanym z leczeniem pacjentów uzyskaliśmy status Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Osobnym obszarem naszej działalności zawodowej są szkolenia dla firm prywatnych i instytucji państwowych. Specjalizujemy się w szeroko rozumianej pracy nad zmianą zachowań. Budujemy specjalistyczne programy, projekty długofalowe, działamy również jako konsultanci biznesowi, uczymy coachingu. Należymy do Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz do Izby Coachingu.

Obecnie Intra prowadzi cztery długoterminowe kursy "Szkoły", uczące zawodów psychologicznych: trenera, trenera biznesu i psychoterapeuty:

 

A także:

  • Studium Treningu Interpersonalnego które przygotowuje trenerów do prowadzenia treningów interpersonalnych oraz starania się o rekomendację II stopnia trenerskiego PTP.
  • Prowadzimy warszataty i treningi dla terapeutów i trenerów  podnoszące ich  kwalifikacje zawodowe
  • Prowadzimy także superwizję indywidualną i grupową terapeutów i trenerów.

Wielu z nas, osób związanych z Ośrodkiem Intra lubi nie tylko leczyć, szkolić, ale też pisać. Tytuły książek, a też treści naszych artykułów z różnych czasopism (głównie „Charakterów” z naleźć można w dziale „Czytelnia.

W roku 2013 powołaliśmy do życia Polskie Towarzystwo Intregracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenie Intra. Więcej na temat Stowarzyszenia tutaj.

W tym miejscu na naszej stronie znajdą Państwo ponadto informacje na temat członków naszego zespołu, mogą Państwo obejrzeć zdjęcia naszego Ośrodka, zapraszamy do odwiedzenia galerii.

Intra jest członkiem:

 

Polskiej Izby Firm Szkoleniowych


polska-izba-firm-szkoleniowych

 

Izby Coachingu

logo Izba Coachingu

 

World Association of Person Centered & Experiential Psychotherapy & Counselling

logo2

Ośrodek Intra jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie

 

 

X