Konstruktywna krytyka

Wiele osób traktuje krytykę jako rodzaj wyroku. Wywołuje to najczęściej reakcje obronne w postaci gromadzenia kontrargumentów, usprawiedliwiania się bądź ataku. Żadna z tych strategii nie jest wystarczająco skuteczna choćby z tego powodu, że jej celem jest podważenie lub obalenie słuszności krytyki, czym druga strona nie jest w żaden sposób zainteresowana. Co więcej, każda z wymienionych reakcji może dostarczać materiału do dalszych zarzutów.

Przyjmowanie krytyki jest jedną z najtrudniejszych do przyjęcia informacji. Każdy z nas ma potrzebę pozytywnego obrazu siebie, kiedy ktoś nas krytykuje często reagujemy obronnie: zamykamy się na tą informację lub złościmy się, czasem nawet jesteśmy agresywni – wszystko w celu ochrony poczucia własnej wartości.
Krytyczna uwaga potrafi pracować w nas całymi latami w postaci krytyka wewnętrznego, co obniża nasza pewność siebie i powoduje nieprzyjemne uczucia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak w praktyce:

  • konstruktywnie przyjmować krytykę?
  • reagować na krytykę, jednocześnie zachowując poczucie własnej godności?
  • czy warto wyrażać krytykę i jak to robić w środowisku zawodowym?

zapraszamy na szkolenie!

Szkolenie odbywa się online, za pomocą platformy Zoom, w małej (max. 14 osobowej) grupie. Jest prowadzone metodami aktywnymi - ćwiczenia w parach i mniejszych grupach. Praca i ćwiczenia będą się opierać na przykładach własnych uczestników.

 

Zapraszamy do wysłuchania podcastu na temat odmawiania w środowisku zawodowym.

[sonaar_audioplayer albums="10401" show_track_market="true" show_album_market="true"][/sonaar_audioplayer]

TERMINY I CENA

Brak wydarzeń

ZAPISZ SIĘ NA TRENING

Wtorki z asertywnością – Konstruktywna krytyka 10 listopada 2020

180,00 

Prowadzenie: Elżbieta Królak

Dostępnych miejsc: 9

ZAPISZ PRACOWNIKA
Kategoria:
X