
CZYM JEST ASERTYWNOŚĆ SYMBOLICZNA
Asertywność symboliczna jest formą treningu psychologicznego nastawionego na indywidualną pracę w grupie wokół przeżytych sytuacji traumatycznych z przeszłości – tej bliskiej lub/i z dzieciństwa. Celem treningu jest odzyskanie zablokowanej mocy sprawczej i przywrócenie energii życiowej w obszarach naznaczonych piętnem traumy.
Sytuacje traumatyczne z przeszłości, to wydarzenia, w których człowiek doświadczył bezsilności, lęku, wstydu, upokorzenia i nie był w stanie zareagować, lub reagował nieadekwatnie. W sytuacji traumatycznej dochodzi do naruszenia psychicznego lub fizycznego a ofiara jest pozbawiona możliwości zareagowania w sposób sprawczy. Konsekwencje traumatycznych przeżyć w istotny sposób wpływają na nasze aktualne funkcjonowanie. W podobnych sytuacjach, jak w tych z przeszłości ogarnia nas bezsilność, paraliżujący lęk , wstyd, pod wpływem którego rezygnujemy z wielu aktywności życiowych. Pod wpływem dawnych traum blokujemy naszą życiową energię, dezorganizujemy nasze działanie.
Warsztat jest przeznaczony dla osób dorosłych zainteresowanych własnym rozwojem, a także do osób po, lub w trakcie własnej psychoterapii, najlepiej w końcowym jej etapie.
Wskazana jest wiedza, np. książkowa, lub osobiste doświadczenie uczestnictwa w treningu lub warsztacie zawierającym elementy asertywnych narzędzi komunikacyjnych. Nie jest to jednak niezbędne.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
- Warsztat trwa 16 godzin. Odbywa się w godzinach 9:00 – 17:00 z godzinną przerwą obiadową.
- Zajęcia odbywają się w małej grupie – do 14 osób.
- Miejsce: Ośrodek Intra, ul. Aspekt 44, Warszawa
TERMINY
- 18 – 19 marca 2024 r.
KONTAKT
Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt:
Elżbieta Mańkowska
Koordynatorka ds. szkoleń, grup terapeutycznych i superwizyjnych
e.mankowska@osrodekintra.pl
tel.: 577 685 550

Asertywność symboliczna 18-19 marca 2024 r.
Prowadzenie: Piotr Fijewski
Niniejsze szkolenie może zostać zwolnione z podatku VAT, jeżeli ma ono charakter kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego i jest finansowane ze środków publicznych w co najmniej 70%. W celu potwierdzenia spełnienia powyższych warunków należy wypełnić Oświadczenie, które znajduje się tutaj.