Psychoterapia Grupowa

W tej formie pomocy uczestnicy grupy są dla siebie nawzajem pomocni w równym stopniu (a może nawet w większym) niż terapeuta. To oni dzieląc się własnymi doświadczeniami wytyczają kierunek pracy grupy.

Ujawniając własne trudności, które mimo indywidualnych różnic mają w pewnym sensie uniwersalny charakter, wyciągają się nawzajem z poczucia odosobnienia, izolacji i odmienności. Udzielając sobie nawzajem informacji na temat uczuć, jakie wywołują nie tylko historie z ich życia ale również zachowania w grupie, dają sobie szansę na wzmocnienie postaw i zachowań, które pomagają zaspokajać ich potrzeby oraz skorygować to, co zaspokajanie potrzeb utrudnia, bo np. jest niezrozumiałe lub niepotrzebnie rani innych.

Korzyści interpersonalne to jednak nie wszystko. Czasem ktoś drugi potrafi lepiej wyrazić słowami, to co ktoś inny też czuje, ale nie potrafi wyrazić. Niekoniecznie dlatego, że jest bardziej elokwentny czy błyskotliwy. Po prostu akurat z danym obszarem doświadczenia ma lepszy kontakt. Innym razem to on będzie zagubiony, a na ratunek pośpieszy mu ta osoba, której sam wcześniej pomagał.

Terapeuta dba w grupie o bezpieczeństwo, przestrzeganie norm, pomaga w trudnościach z komunikacją, zachęca do  eksplorowania świata przeżyć i czasem dzieli się swoimi spostrzeżeniami, ale tak, by niczego nie narzucać z pozycji autorytetu.

Grupy mają różny okres trwania i formułę. Jedne trwają kilka miesięcy, inne kilka lat. W jednych uczestnicy zaczynają i kończą terapię razem, w innych jest rotacja.

Zazwyczaj klient nie uczestniczy jednocześnie w terapii indywidualnej i grupowej. Nie jest to jednak sztywna zasada. Ważne jest, co dla danej osoby będzie pomocne. Te i inne wątpliwości wyjaśnia się podczas konsultacji wstępnej przed przyjęciem na grupę. Trudno podzielić bowiem problemy na lepiej nadające się na grupę i lepiej nadające się na sesje indywidualne. Terapeuta konsultujący jest w stanie pomóc klientowi wybrać to co najlepsze, przyglądając się wspólnie z nim naturze jego trudności, temu w jakim momencie życia się znajduje i na co jest gotów.

Grupa terapeutyczna zazwyczaj liczy 8-10 osób. Przed przyjęciem do grupy terapeutycznej zazwyczaj odbywa się konsultacja z psychoterapeutą prowadzącym daną grupę.

Czas trwania grupy terapeutycznej jest różny, zazwyczaj grupa pracuje 10 - 12 miesięcy. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Jedno spotkanie trwa zazwyczaj 3 godziny.

Aktualnie w naszym Ośrodku prowadzone są następujące grupy terapeutyczne:

Grupa asertywności online - poniedziałki 18:00 - 21:00. Początek zajęć 6.09.2021 r.

Grupa asertywności stacjonarna - środy 18:00 - 21:00. Rozpoczęcie zajęć 1.09.2021 r.

Zapisz się

  Dane osobowe

  Adres zamieszkania:

  Wybierz grupę:

  Grupa asertywności stacjonarna - Prowadząca: Halina Czerniakiewicz, termin: środy 18.00 - 21.00Grupa asertywności online - Prowadząca: Halina Czerniakiewicz, termin: poniedziałki 18.00 - 21.00

  Wypełnij, jeżeli chcesz otrzymać fakturę VAT na inne dane, niż podane powyżej


  Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra K. Jedliński, M. Fijewska, J. Sokół - Jedlińska. D. Fijewski Sp. j. Z siedzibą przy ul. Bajana 40, 01-904 Warszawa. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celach związanych z wystawieniem faktury oraz w celach związanych z uczestnictwem w warsztacie/szkoleniu/treningu/kursie. Po wyrażeniu zgody Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, poza tymi które są upoważnione na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra podanych powyżej danych osobowych w celach marketingowych.

  Wyrażam zgodę na przesyłanie na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej informacji handlowej kierowanej do mnie przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra.

  Wyrażam zgodę na przesłanie faktury w formie elektronicznej.

  Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN.


  W Ośrodku Intra w Warszawie w ramach świadczonej pomocy dostępna jest terapia dla par, małżeńska, a także terapia rodzinna oraz dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na stronie Psychoterapia.

  Comments are closed.

  X