Jak zadbać o siebie i dziecko w okresie izolacji społecznej

Jak współistnieć z kilkulatkiem w jednej przestrzeni, wychodząc naprzeciw jego potrzebom i swoim własnym?

Webinar adresowany do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Jego celem jest omówienie potrzeb kilkulatków i ich rodziców oraz zaprezentowanie sposobów adresowania tych potrzeb w aktualnej sytuacji ograniczenia kontaktów i mobilności oraz przeniesienia wielu aktywności do rzeczywistości wirtualnej.

Udział w webinarze może być szczególnie wartościowy dla tych rodziców, którzy odczuwają trudności związane z pracą zdalną połączoną z niestabilnym dostępem do opieki przedszkolnej dla dziecka.

Rodzic ma do wykonania wiele zadań, w tym takie, które wymagają skupienia, a tymczasem tuż obok kilkulatek domaga się uwagi i pomysłów na to, czym mógłby on wypełnić swój spędzany w czterech ścianach czas. Jednocześnie przy wydłużającym się okresie częściowej izolacji, rodzice często zadają sobie pytanie, jak zapewnić dziecku aktywności, które będą nie tylko przyjemne, ale również rozwojowe? Na czym się skoncentrować? A zarazem, jak to zrobić, żeby ten czas również dla nas, dorosłych, był przyjemny, a nie tylko obciążający?

Korzyści wynikające z uczestnictwa w webinarze to:

  • poszerzenie rozumienia zjawisk, jakie obecnie często zachodzą w relacjach między rodzicami i dziećmi (np. „Moje dziecko było dotychczas bardzo samodzielne, a teraz wciąż domaga się wspólnej zabawy – zupełnie, jakby było dużo młodsze – nie rozumiem, skąd ta zmiana?”);
  • budowanie umiejętności dbania o dziecięce potrzeby kontaktu i współdziałania w sposób rozwijający kreatywność dziecka i sprzyjający zachowaniu przestrzeni na pracę i wypoczynek przez rodzica;
  • poszerzenie wiedzy o możliwych sposobach wykorzystania zdalnej komunikacji do budowania kontaktu z kilkulatkiem (co ma znaczenie dla podtrzymywania tych relacji z bliskimi dziecka, które obecnie odbywają się głównie lub tylko online).

TERMIN I CENA

Brak wydarzeń

ZAPISZ SIĘ

Comments are closed.

X