DLA MŁODZIEŻY 11 – 19 LAT

Konsultacje wstępne (diagnoza)

Każda interwencja z obszaru pomocy psychologicznej lub pedagogicznej poprzedzona jest wstępnymi konsultacjami. Ich celem jest rozpoznanie sytuacji i oczekiwań Klientów oraz dopasowanie odpowiedniej oferty pomocy.

Zazwyczaj konsultacje obejmują od 3 do 5 spotkań. Każda konsultacja trwa 50 minut.

Pierwsza konsultacja to – zależnie od rodzaju zgłaszanych trudności, spotkanie z samymi rodzicami (opiekunami) lub z nastolatkiem i jego rodzicami. Spotkanie poświęcone jest rozmowie o tym, co sprowadza nastolatka i jego bliskich do terapeuty. Następne spotkania poświęcone są nastolatkowi. Terapeuta podczas rozmowy i/lub zabawy poznaje jego perspektywę i stara się zrozumieć charakter doświadczanych trudności. Może także korzystać z dodatkowych narzędzi np. testów psychologicznych.

Podczas ostatniego spotkania terapeuta rozmawia z nastolatkiem i opiekunami o tym, jak rozumie ich sytuację i jaki rodzaj pomocy wydaje mu się dobrze dopasowany do ich potrzeb. Jeśli decydują się oni skorzystać z zaproponowanej oferty, to umawiają się na spotkanie do wskazanego specjalisty.

POMOC PSYCHOLOGICZNA dla młodzieży

Oferowana w naszym ośrodku pomoc psychologiczna dla młodzieży w wieku 11-19 lat obejmuje psychoterapię indywidualną i grupową, a także terapię rodzinną

Trening Funkcji Poznawczych Metodą Feuersteina – Instrumental Enrichment

Celem terapii funkcji poznawczych, prowadzonej metodą Instrumental Enrichment, jest wzrost samodzielności w procesie myślowym

Grupa dla osób w wieku 11-15 lat

Młodzieżowa grupa dla osób doświadczających trudności w kontaktach rówieśniczych

Grupa dla osób w wieku 16-19 lat

Grupa wsparcia dla nastolatków

Warsztaty dla matek i córek

Jak znaleźć równowagę między bliskością i niezależnością? Jak dobrze komunikować się z matką gdy sama staję się kobietą?

 

X