DLA DZIECI 3 – 10 LAT

Konsultacje wstępne (diagnoza)

Każda interwencja z obszaru pomocy psychologicznej lub pedagogicznej poprzedzona jest wstępnymi konsultacjami. Ich celem jest rozpoznanie sytuacji i oczekiwań Klientów oraz dopasowanie odpowiedniej oferty pomocy.

Zazwyczaj konsultacje obejmują od 3 do 5 spotkań. Każda konsultacja trwa 50 minut.

Na początku terapeuta spotyka się i rozmawia z rodzicami. Następne spotkania poświęcone są dziecku. Terapeuta podczas rozmowy i zabawy poznaje jego perspektywę i stara się zrozumieć charakter doświadczanych trudności. Może także korzystać z dodatkowych narzędzi np. testów psychologicznych.

Podczas ostatniego spotkania terapeuta rozmawia z dzieckiem i opiekunami o tym, jak rozumie ich sytuację i jaki rodzaj pomocy wydaje mu się dobrze dopasowany do ich potrzeb. Jeśli decydują się oni skorzystać z zaproponowanej oferty, to umawiają się na spotkanie do wskazanego specjalisty.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Oferowana w naszym ośrodku pomoc psychologiczna dla dzieci obejmuje psychoterapię indywidualną i grupową, a także terapię rodzinną.

Trening Funkcji Poznawczych Metodą Feuersteina – Instrumental Enrichment

Celem terapii funkcji poznawczych, prowadzonej metodą Instrumental Enrichment, jest wzrost samodzielności w procesie myślowym

Grupa Uczę się być razem

Od października 2021 r. ruszają zajęcia grupowe dla dzieci Trening umiejętności społecznych. Uczę się być razem

Grupa focusingowa dla dzieci

Grupa samoregulacji focusingowej dla dzieci wczesnoszkolnych z objawami psychosomatycznymi.

 

X