Miejsca

TARABUK

TARABUK księgarnia-kawiarnia "to miejsce spotkania z innym człowiekiem, z inną kulturą, w ten sposób można lepiej poznać siebie i swoją kulturę."

  • promocje książek i relacje z wypraw indywidualnych i studenckich kół naukowych
  • wieczorki poetyckie i muzyczne i wiele innych spotkań główne działy książkowe: antropologia kultury, psychologia (zwłaszcza psychoterapia i poradniki)
  • duchowość (rozwój duchowy, śmierć i cierpienie, miłość, kobieta i mężczyzna)
  • literatura (zwłaszcza z krajów Europy środkowej, południowej i wschodniej)
  • miejsce przyjazne dla dzieci i rodzin (zakaz palenia, zabawki i gry, dział książek dla dzieci, także po angielsku, obok park)
  • w niedziele o 12.30 odbywają się Tarabajania czyli opowiadanie bajek (nie czytanie) i zajęcia plastyczne

 

 

STOWARZYSZENIE Q ZMIANOM

Misją Stowarzyszenia jest pomoc innym w rozwijaniu skrzydeł poprzez profesjonalne świadczenie usług w obszarze pomocy i edukacji psychologicznej. W pokazywaniu, że każdy z nas: mały i duży, ogarnięty troską i wsparciem, zaproszony w przestrzeń swobodnego wyrażania swoich myśli i idei, ukierunkowany na rozwój, może ZMIENIĆ siebie, poprawiać jakość swojego życia, poznawać nowe horyzonty, uczyć innych, być szczęśliwym.Misja Stowarzyszenia jest realizowana w szczególności poprzez tworzenie i prowadzenie projektów warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych; szeroko rozumianą działalność edukacyjną (prelekcje naukowe, prezentacje, publikacje) oraz organizowanie i tworzenie grupowych i indywidualnych form terapii i pomocy psychologicznej.

Stowarzyszenie skupia wokół siebie osoby profesjonalnie zajmujące się pomocą i edukacją psychologiczną oraz wolontariuszy, którym bliska jest jego misja.

 

 

FUNDACJA SPEłNIONYCH MARZE

FUNDACJA SPEłNIONYCH MARZEŃ - jej głównym celem jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Jednym z ważnych elementów działania Fundacji jest spełnianie niekonwencjonalnych marzeń jej podopiecznych, dzięki czemu otrzymują oni pozytywną dawkę energii, tak ważną dla poprawy zdrowia psychicznego.
Fundamentalne jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, starając się dać im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

 

X