OPINIE ABSOLWENTÓW

Najbardziej w Szkole Trenerów urzekło mnie to, że nie byłam tu nauczana, ale uczyłam się. Uczyłam się jak towarzyszyć innym w procesie uczenia i jak ten proces organizować. A przede wszystkim rozwijałam swoje własne kompetencje, które procentują obecnie zarówno w moim życiu osobistym jak i zawodowym. Jedną z najcenniejszych rzeczy jaką wyniosłam z Intry jest przekonanie o swojej własnej skuteczności w wyzwaniach, jakie stawia zawód trenera, zaufanie swojej intuicji, zasobom, zdobytym umiejętnościom. Bliskie jest mi przekonanie, że nie można być dobrym trenerem nie pielęgnując wpierw swojego własnego rozwoju, za takie podejście jestem wdzięczna osobom, które tu spotkałam, które były dla mnie jednocześnie akuszerami i świadectwem autentyczności. Szkołę trenerów i Warsztatu Psychologicznego polecam każdemu kto chce inwestować w swój rozwój i wspierać rozwój innych.

Sara Katulska - absolwentka 47 edycji STiWP

Czym była dla mnie szkoła? Przede wszystkim szkołą wrażliwości i autentyczności. Intra dała mi narzędzia do prowadzenia warsztatów i spory zasób merytoryczny. Jednak mimo wszystko bardziej cenię sobie to, że zmieniła mój sposób myślenia, co trudno mi ubrać w słowa. Treningi interpersonalny i asertywności otworzyły mi "dodatkowe oczy" na inne osoby, z którymi się spotykam. Dały też dostęp do bycia bliżej siebie, co przekłada się na większą akceptację samej siebie, ale też tego jak inne osoby mają. 

Ważne jest dla mnie to, że teraz czuję, że zdecydowanie lepiej sobie radzę teraz w trudnych sytuacjach warsztatowych i życiowych. A jeżeli sobie czuję, że nie do końca radzę tak jak bym chciała to jest to dla mnie ok 🙂 

Po Intrze czuję też w sobie więcej zaciekawienia innymi ludźmi i tym co dzieje się w ich głowach (nie wiedziałam, że to jest możliwe :D). Mam poczucie, że to "zaciekawienie" stanowi paliwo zarówno podczas warsztatów jak i prywatnych kontaktów. 

Istotne wydaje mi się też to, że Intra zmieniła i poszerzyła "język", w którym myślę i wypowiadam się. Mam na myśli "język" w jakim opisuje się to co dzieje się w grupie, kiedy rozmawiam z innymi; ale też język, którego używam w codziennych kontaktach, na taki bardziej z perspektywy "JA". Jest mi też dużo łatwiej mówić o swoich emocjach.

Na koniec dodam, że widzę jeszcze sporo pracy przed sobą. Jednak wcześniej kiedy o tym myślałam czułam nieprzyjemne napięcie i włączał mi się krytyk wewnętrzny, byłam sama na siebie zła. Teraz kiedy o tym myślę postrzegam tę pracę jako drogę, której wiem, że nie przeskoczę, więc sobie drepczę z pozytywnym nastawieniem 🙂

Joanna Skonieczna - absolwentka 50 edycji STiWP

Długo szukałam właściwej szkoły trenerskiej.  Skrojonej na miarę dla mnie. Nie chciałam zrobić papieru dla papieru. Bałam się szkoły, która da mi walizkę narzędzi, których nie będę umiała użyć.

Miałam w sobie opór wobec treningu interpersonalnego.  Ale teraz wiem, jak bardzo trening interpersonalny jest ważny. Podczas tych pięciu dni cała grupa buduje  fundament pod wspólną półtoraroczną pracę .

Intra uczy budowania relacji trenera z grupą, zawsze opartej na szacunku do wartości.

Szkoła trenerska proponowana przez Intrę to szukanie w sobie bycia trenerem, wielka wrażlwiość dla drugiego człowieka- uczestnika. Gdybym miała wybrać jeszcze raz - poszłabym tę samą drogą.
Lubię tę nieśpieszność myśli, obracanie jej, drążenie, dawanie przestrzeni dla innego oglądu  - to  charakterystyczne dla Intry - widziałam to u wielu „introwskich" trenerów.

 Katarzyna Urbańska - absolwentka 50 edycji STiWP

Gdy zapisałam się do Szkoły Trenerów INTRY miałam za sobą już jakieś doświadczenia w prowadzeniu szkoleń. Wydawało mi się, że coś już na ten temat wiem. Wydawało mi się, że nawet sporo. Kolejne zajęcia, a nawet kolejne pojedyncze rozmowy, dyskusje, doświadczenia podczas zajęć pokazywały ile w moim "wydawało się sporo" jeszcze jest miejsca, luk do wypełnienia. Czerpałam całymi garściami i wypełniałam rozumieniem, świadomością co i po co, a także (choć szumnie to zabrzmi) etosem pracy trenerskiej. Gdy myślę o tej Szkole to przede wszystkim myślę o szeroko rozumianej i przekładanej na konkretne działania etyce pracy trenera. I myślę o tym z dużą wdzięcznością.

Ewa Matyszewska - absolwentka 22 edycji STiWP

Dla mnie Intra to ludzie. Myślę, że po skończeniu szkoły trenerów będę tam wracał nie tylko ze względu na ogromną ofertę szkół, treningów, warsztatów, ale po to by być wśród ludzi Intry. Mam taki prywatny pogląd, że po spotkaniu z ludźmi zawsze zostaje we mnie jakaś część napotkanych osób. Dlatego chętnie przebywam wśród tych, którzy tworzą Intrę. Czerpię całymi garściami ze spotkań, rozmów. Po każdym zjeździe, warsztacie wracałem bogatszy o nowe umiejętności, wiedzę, ale co dla mnie najważniejsze, ogrzany ciepłem ludzi. To budzi we mnie nadzieję, że ja jako trener też mogę taki być. A dla mnie najważniejsze w pracy z ludźmi jest prawdziwe spotkanie z drugim człowiekiem.

 

Marcin Lewoń - absolwent 47 edycji STiWP

Kiedy wracam wspomnieniami do czasu spędzonego w murach INTRY, łezka się w oku kręci. Ten rok spędzony w Szkole Trenerów, był niewątpliwie jednym z najciekawszych i najmocniejszych doświadczeń w moim życiu. Na KAŻDE zajęcia przychodziłam z ogromną ciekawością. Szkoła Trenerów dała mi solidne podstawy do pracy w roli trenera. Przygotowała na trudne sytuacje podczas szkoleń, nauczyła jak pracować z grupami. Nie byłabym tym kim jestem bez INTRY! 

Obecnie spełniam się zawodowo jako trener, pracuję w jednej z bardziej rozpoznawalnych na rynku firm szkoleniowo - doradczych - prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu zarządzania doświadczeniem klienta, umiejętności osobistych oraz zarządzania relacjami.

Izabela Paciorek - absolwentka 41 edycji STiWP

Szkoła była dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Niezwykła jest atmosfera prowadzenia zajęć, którą stwarzają prowadzący, a po treningu interpersonalnym - już wszyscy uczestnicy: pełna akceptacji, empatii i wzajemnego wsparcia. Myślę, że dlatego Szkoła Intry jest wyjątkowa – nie polega wyłącznie na pokazaniu narzędzi i technik pracy trenera, ale całej „filozofii bycia trenerem”. Jest to praca u podstaw, na której – moim zdaniem - można dalej zbudować bardzo wiele. Moją edukację w Intrze doceniam nieustająco w trakcie mojej pracy trenerskiej – widzę, jak procentują wiedza i umiejętności zdobyte w tamtym okresie i mam mocne przekonanie, że dzięki nim mogę zdecydowanie więcej dać uczestnikom moich szkoleń.

Sam proces nauki był także wielką przyjemnością. Nawet po bardzo męczącym tygodniu w pracy, do Intry jechałam z wielką chęcią, bo wiedziałam, że spotkam się z wspaniałymi ludźmi, spędzę dobrze czas, że będę miała szanse się wiele nauczyć – zarówno o byciu trenerem jak i o sobie.

 Dorota Pietrzak - absolwentka 43 edycji STiWP

Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Intrze miała dla mnie 2 fundamentalne zalety. Pierwszą były treningi i warsztaty dotyczące osobistych kompetencji - trening interpersonalny, asertywności oraz warsztat antystresowy oraz kreatywności. Były intensywne, angażujące i rozwijające mnie w kontekście pracy z ludźmi. Drugim elementem byli trenerzy. Obserwowanie ich, czerpanie ze sposobu ich pracy było dla mnie bardzo cenne. Dziś uczestnicy moich warsztatów podkreślają mój spokój, pewność siebie, dawanie przestrzeni i poczucie humoru, a także posługiwanie się użytecznymi normami i sposobami pracy z informacją zwrotną. Myślę, że duża część mnie - trenera to właśnie efekt nauki w Intrze.

Tomasz Janiak - absolwent 48 edycji STiWP

Dyrektor Polskiego Oddziału Światowego Instytutu Action Learning

Szkoła pozwoliła mi przede wszystkim zrozumieć czym tak naprawdę jest warsztat. Trenerzy nauczyli mnie tworzyć bezpieczną przestrzeń dla doświadczania różnorodnych przeżyć, z których uczestnicy czerpią wiedzę o sobie i innych. Klimat INTRY był dla mnie szczególnie cenny, nie tylko sprzyjał zapamiętywaniu materiału, ale także wspierał w tworzeniu niezwykłych relacji między uczniami kursu, które pozostaną na długo w mym sercu. 

Magdalena Kolasa - absolwentka 46 edycji STiWP

Zaczynając Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego chciałem zdobyć kompetencje trenerskie. Zdecydowałem się na Intrę, z uwagi na bardzo pozytywne opinie o Szkole z jakimi się spotkałem, ale też z uwagi na wcześniejsze własne doświadczenia udziału w treningach organizowanych przez Ośrodek.

Szybko zorientowałem się, że to coś więcej niż szkoła. Wspaniała atmosfera, profesjonalna kadra oraz praktyczna wiedza, przekazana w łatwo przyswajalnej formie i co bardzo ważne, wspierająca się grupa studentów - to wszystko sprawiło, że nauka trenerskiego fachu była czystą przyjemnością. Zyskałem solidną bazę w zawodzie trenera. Równocześnie dzięki pracy na całym spektrum umiejętności psychologicznych był to dla mnie bardzo owocny czas rozwoju osobistego. 

Jacek Romański - absolwent 47 edycji STiWP

 

X