OPINIE UCZESTNIKÓW

UWAŻNIE SŁUCHAMY, ZA CO CENIĄ NAS NASI ABSOLWENCI – SPRAWDŹ ICH OPINIE PONIŻEJ, ZAPYTAJ ZNAJOMYCH.
JESTEŚMY DUMNI Z TEGO, JAK PRACUJEMY!

 

Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA (dawniej KPP) dało mi bardzo wiele w dwóch obszarach - osobistym i profesjonalnym. W tym pierwszym lepiej poznałem siebie i rozwinąłem się jako człowiek. W tym drugim nauczyłem się bardzo konkretnych i przydatnych umiejętności, która pozwalają profesjonalnie pomagać innym. Co ważne - te dwa obszary są w Intrze nierozerwalnie połączone, a to dla mnie zaowocowało unikalnym doświadczeniem ogólnorozwojowym.

Tomasz Nalewajk, SPP (KPP) 2

***

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że KPP był dla mnie trampoliną do szkoły psychoterapii. W czasie trwania kursu utwierdziłam się w przekonaniu, że to jest moja droga. Dla mnie nie tyle ważne okazało się poznawanie nowych narzędzi warsztatu psychologa, co praca nad samą sobą w równolegle toczącym się procesie. Przebywanie w grupie w atmosferze zaufania i poczuciu bezpieczeństwa, umożliwiło mi osiągnięcie ważnych dla mnie szczebli w rozwoju osobistym - pokonałam własne ograniczenia.
Dziś kończę II rok szkoły psychoterapii, i pracuję jako psychoterapeuta.

Ania Mejsner-Ignaczak (KPP 1. edycja)

***

Uczestnictwo w Kursie Pomocy Psychologicznej w Intrze to przede wszystkim był mój pierwszy, osobisty kontakt z nurtem humanistycznym w pomaganiu. Poza tym, że zdobyłam podstawową wiedzę teoretyczną na temat profesjonalnego pomagania, to mogłam też uczestniczyć w wielu ciekawych doświadczeniach. Poznałam ludzi o podobnych zainteresowaniach. Najważniejsze jednak było dla mnie to, że rok spędzony na Kursie pozwolił mi nabrać pewności, że właśnie to chcę robić w życiu zawodowym i w tym kierunku dalej się kształcić. Teraz jestem na pierwszym roku Szkoły Psychoterapii.

Dorota Kozłowska, uczestniczka I edycji Kursu Pomocy Psychologicznej

***

Trzy lata temu odkryłam w sobie pragnienie, by być psychoterapeutą, choć do tej pory zawodowo zajmowałam się czymś innym. W zweryfikowaniu tego pomysłu i podjęciu decyzji o zmianie zawodu pomógł mi roczny Kurs Pomocy Psychologicznej. Było to praktyczne sprawdzenie, czy mam predyspozycje do zawodu psychoterapeuty, i czy mój pomysł na życiowe zmiany jest sensowny. Kurs pozwolił mi w warsztatowy sposób poznać narzędzia niezbędne do kontaktu i pracy z drugim człowiekiem. Pomógł mi bardziej poznać siebie w relacjach interpersonalnych w grupie. Dzięki temu, że na zjazdach zajęcia prowadzili różni prowadzący z Intry, mogłam doświadczyć klimatu, jaki panuje w tej szkole, podejścia do człowieka, który zgłasza się po pomoc i przekonać się, jak dobrze się w tym czuję. Informacje zwrotne od kierowniczki Kursu i niektórych prowadzących były dodatkową motywacją do podjęcia starań, by zacząć naukę w Szkołę Psychoterapii. Ten rok spędzony na KPP był dla mnie wartościowy, dużo się nauczyłam. Kurs szczególnie polecam tym, którzy wahają się, czy Intra jest dla nich. Myślę, że KPP pomoże im podjąć właściwą decyzję. 🙂

Irena Jaworska

***

Udział w Kursie Pomocy Psychologicznej był dla mnie ważnym etapem, początkiem zmian w życiu zawodowym oraz interesującym doświadczeniem osobistym. Był z pewnością źródłem wiedzy i narzędzi istotnych dla pracy psychologa, czy też "pomagacza", rzetelną propozycją ze strony profesjonalistów, którzy prowadzili zajęcia w Intrze. Jednak przede wszystkim zjazdy w ramach KPP stanowiły czas i miejsce spotkań, pogłębionego kontaktu - ze sobą i z innymi. Były fascynującą przygodą."

Kasia S.

***

Nauka w Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Intrze dała mi lepsze rozumienie zachowań i emocji innych osób. Czuję jak wiedza i umiejętności, które wyniosłem z zajęć, praktyki i superwizji pomaga mi zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Pracuję w szkole na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży i czuję jak pozytywnie czas w SPiEP przekłada się na moje realne funkcjonowanie w pracy z nimi. Polecam wszystkim zainteresowanym własnym rozwojem i pomaganiem innym ludziom.

Michał Fedorowicz

X