Opinie Absolwentów

UWAŻNIE SŁUCHAMY, ZA CO CENIĄ NAS NASI ABSOLWENCI – SPRAWDŹ ICH OPINIE PONIŻEJ, ZAPYTAJ ZNAJOMYCH.
JESTEŚMY DUMNI Z TEGO, JAK PRACUJEMY!

 

Intra to jedna z moich najlepszych inwestycji. Mogę śmiało przyznać, że dostałam więcej niż się spodziewałam. Raz, że dało mi to warsztat do pracy trenerskiej, dwa, że ja sama dojrzałam dzięki Intrze. Jestem przekonana, że wiele szkół ma swoje narzędzia, z pewnością skuteczne, ale w Intrze prócz narzędzi, uczy się przede wszystkim szacunku dla człowieka, jego emocji, przekonań – często innych od naszych. I za tę lekcję szczególnie chciałam podziękować Basi Kowalewskiej.

Anna Sarnacka, trener biznesu, PR Manager

***

Jako trener – dzięki Intrze – to co robiłem źle, robię wreszcie dobrze, a to co robiłem dobrze, robię zdecydowanie lepiej.

Radek Seliga – absolwent 5 edycji

***

W roku akademickim 2011/2012 uczestniczyłam w zajęciach Szkoły Trenerów Biznesu  INTRA-BIZNES (STB INTRA-BIZNES). Jako uczestniczka Szkoły mogę zdecydowanie zarekomendować ją wszystkim osobom zainteresowanym pracą Trenera biznesu.

Zajęcia w STB INTRA-BIZNES prowadzone są przez posiadających bogate doświadczenie trenerów, których cechuje duży profesjonalizm i pełne zaangażowanie w proces nauczania. Dobór tematów poszczególnych spotkań, a także towarzyszących im ćwiczeń, pozwala uczestnikom na odkrywanie oraz rozwijanie osobistego potencjału trenerskiego. Program ułożony jest w taki sposób, aby uczestnicy zajęć mieli możliwość czerpania dobrych wzorców zarówno od  wykwalifikowanych szkoleniowców, jak też wypróbowywania  na sobie poznanych narzędzi trenerskich. Dzięki temu zajęcia mają w decydującej mierze charakter praktyczny i przygotowują uczestników do realnej pracy na sali szkoleniowej. Ważnym aspektem organizacji STB Intra-BIZNES jest dbałość o dobrą atmosferę podczas zajęć oraz stworzenie przestrzeni do dzielenia się doświadczeniami   przez uczestników Szkoły. Takie podejście do nauczania wspiera proces nabywania i pogłębiania wiedzy oraz umiejętności. Ponadto materiały szkoleniowe, które otrzymują uczestnicy, stanowią kompendium wiedzy trenerskiej i mają dużą wartość merytoryczną.

Podsumowując, STB INTRA-BIZNES jest w mojej ocenie godna polecenia z uwagi na pełen profesjonalizm organizacyjny, dużą wartość teoretyczną i praktyczną zajęć oraz wyraźne zaangażowanie prowadzących w dzielenie się posiadaną wiedzą i umiejętnościami.

Aneta Jendrzejczak-Fabisiak

***

Jestem absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu Intra. Zanim podjęłam naukę w INTRZE, już pracowałam jako trener. Jednak „czegoś” mi brakowało – stąd też podjęłam decyzję o ukończeniu szkoły trenerskiej. Wybrałam INTRĘ, ponieważ ma bardzo dobrą renomę, a ponadto została mi polecona przez znajomych. I nie zawiodłam się.

Ukończenie tej Szkoły pomogło mi przede wszystkim ustrukturyzować wiedzę dotyczącą pracy trenera – począwszy od etapu badania potrzeb szkoleniowych, przez przygotowywanie oferty i prowadzenie zajęć, aż do ewaluacji procesu.

To, co było dla mnie szczególnie ważne – to kontakt z praktykami – ludźmi, którzy mają większą wiedzę i doświadczenie ode mnie, od których mogę się uczyć, ale też z którymi mogę dyskutować i wymieniać pomysły. Ta przestrzeń do twórczej burzy mózgów to ogromny atut INTRY.

Z cała odpowiedzialnością polecam Szkołę Trenerów Biznesu INTRA.

Agnieszka Nieciecka

www.kraszkolenia.pl

***

Wybór STB Intra, był jedną z moich najlepszych decyzji związanych z edukacją i samorozwojem.

Do dzisiaj w swojej pracy i życiu osobistym wykorzystuję wiedzę i doświadczenia, które tam zdobyłam.

STB to źródło praktycznej wiedzy, przestrzeń do zdobywania wielu doświadczeń i inspiracji, czas spotkań z kompetentnymi, pomocnymi i życzliwymi osobami, które dbają o rozwinięcie przez Ciebie skrzydeł.

Basia Kowalewska – ciepło, spokój, mądrość, to trzy słowa, które przychodzą na myśl, gdy współpracuje się z  Basią. Jako trenerka dba, aby każda osoba uczestnicząca mogła się rozwijać i uczyć w bezpiecznych i inspirujących warunkach. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i obserwacjami – mistrzyni dawania informacji zwrotnych. 

 Paulina Trojanowska, trenerka, 6 edycja STB

***

Ukończyłem VIII edycję Szkoły Trenerów Biznesu w INTRZE.
Dzięki doświadczonej obsadzie trenerskiej oraz pełnej realizacji programu i przekazanej mi wiedzy jestem bardzo zadowolony z kursu.
Pozwolił mi on samodzielnie stawiać swoje pierwsze kroki w roli trenera, ponieważ czułem się dobrze przygotowany oraz zaopatrzony w „narzędzia”do pracy.
Bardzo ważna dla mnie była też atmosfera w grupie oraz poziom jej zintegrowania. Dzięki warsztatom interpersonalnym na początku zajęć, miałem okazję dobrze poznać się z innymi uczestnikami, co zaowocowało biznesową współpracą.
Dodatkowo bardzo pomocne ze strony trenerów prowadzących było to, że chętnie i otwarcie dzielili się swoim doświadczeniem. Ponieważ nie miałem okazji nigdy wcześniej pracować w tym zawodzie, takie wskazówki były dla mnie bardzo pomocne.
Jestem bardzo zadowolony z wyboru i szczerze rekomenduję STB realizowaną przez INTRĘ.

Edgar Dybiński

***

W okresie od listopada 2010 do maja 2011 byłem uczestnikiem V Edycji Szkoły Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Cały okres trwania V edycji szkoły trenerskiej był dla mnie wyjątkowo intensywny ze względu na konieczność dzielenia go z życiem zawodowym. Zaletą programu realizowanego w Szkole Trenerów Biznesu był fakt, iż każda godzina, którą w niej spędziłem była okazją do zdobywania nowej wiedzy merytorycznej oraz trenowania umiejętności. Dzięki temu nie spełniła się moja największa obawa przed zajęciami, które stanowiłyby tzw. „zapchaj dziury”.

Ukończenie STB dało mi poczucie pewności i świadomości swoich umiejętności. Niedługo po tym, podjąłem decyzję o założeniu działalności gospodarczej i rozpoczęciu pracy jako szkoleniowiec „wolny strzelec”. Firmę prowadzę do dnia dzisiejszego.

Wraz z kolejnymi projektami jakie realizuję, utwierdzam się w przekonaniu, że Szkoła Trenerów Biznesu z jednej strony była doświadczeniem, które wzbogaciło mnie w wiedzę merytoryczną niezbędną w kontekście pracy z grupami. Z drugiej strony w bezpiecznych warunkach trenowałem nowe umiejętności i miałem okazję dzielić się wątpliwościami. Dla wielu moich klientów ukończenie szkoły trenerskiej było podstawowym wymogiem rozmowy o potencjalnej współpracy.

Ogromną wartość stanowi dla mnie fakt, iż w Szkole Trenerów Biznesu INTRA nauczyłem się realizować cele biznesowe zachowując etykę pracy psychologa i trenera.

Z pełnym przekonaniem rekomenduję Szkołę Trenerów Biznesu INTRA jako słuszną inwestycję w swój rozwój zawodowy i osobisty.

Mateusz Banaszkiewicz

www.mpideas.pl              

***

Do dziś (a od ukończenia STB minęły już trzy lata) na wspomnienie o tym czasie łezka kręci się w oku.

Pracuję w innym zawodzie ale mam w swojej pracy (a od czasu ukończenia STB, także poza nią) okazje do tego aby przekazywać wiedzę innym. Chciałam nauczyć się robić to lepiej, bardziej profesjonalnie. To było moją motywacją. Nieoczekiwanie dostałam dużo więcej!

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i sposobu jej przekazywania przez Trenerów, którzy prowadzili z nami zajęcia (szczególnie nisko kłaniam się Joli Mieczkowskiej-Luto, Opiekunce naszej grupy).

Realizują założony program budując przy tym niezwykłą atmosferę, w której uczestnicy czują się  komfortowo i bezpiecznie. Są bardzo spójni z wartościami Intry. Pracują z całą grupą a jednocześnie skupiają się na każdym z uczestników indywidualnie. Dzięki temu pomimo, że niektóre z ćwiczeń były dla mnie osobiście dużym wyzwaniem, ani razu się nie zawahałam i wzięłam udział we wszystkich. Co więcej, to właśnie te sytuacje cenię sobie najbardziej, bo były dla mnie okazją do poznania samej siebie i odkrycia czasem zaskakujących wniosków na swój temat.Niewątpliwie ogromną wartością dodaną tego czasu są ludzie, których poznałam przy tej okazji. Grupa, w której miałam przyjemność się uczyć, nasi Trenerzy… Cóż, powiem tylko, że na każde zajęcia po prostu niecierpliwie czekałam i żadnych nie opuściłam.

Gorąco rekomenduję innym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w zawodzie trenera albo szlifować swój trenerski fach zajęcia w STB w Intrze.

Katarzyna Warwocka, Konsultant Medyczny w Roche Polska sp. z o.o., uczestniczka 4 edycji STB

***

Ukończyłam 5 Edycję Szkoły Trenerów Biznesu – INTRA BIZNES i z całego serca polecam.

Szkolenie obejmuje cały obszar pracy trenera od kontraktu z klientem, analizę potrzeb szkoleniowych przez projektowanie i prowadzenie szkoleń, aż po badanie efektywności oraz osobisty plan rozwoju kompetencji trenera.

Zajęcia prowadzą znakomici trenerzy, z dużym doświadczeniem w szkoleniu trenerów. Wysoki poziom merytoryczny poparty otwartością, autentycznością i poczuciem humoru. Szczególne podziękowania dla Agaty i Kasi.

Dla mnie był to czas intensywnej pracy nad własnym rozwojem oraz badaniem obszarów w których mogę rozwijać swoje talenty i pasje. Uczyłam się przez doświadczanie od pierwszego dnia Szkoły. To bardzo mi pomogło prowadzić dzisiaj samodzielnie szkolenia.

Wspaniała atmosfera stworzona przez prowadzących trenerów, oparta na akceptacji i serdeczności, zaowocowała wspaniałymi kontaktami uczestników. Przyjaźnimy się i spotykamy do dziś.

Dla mnie był to wyjątkowy czas i przełożył się na każdą sferę mojego życia. Bardzo dziękuję.

Joanna Kwaśnik

***

STB było dla mnie czasem rozwoju: eksperymentowania z różnymi sposobami reagowania w danej sytuacji w pracy z grupą, nazywania własnych przekonań dotyczących tego, jaka jest moja rola i przyglądaniem się temu, jak moje przekonania i założenia wpływają na to, jak grupa pracuje.

Zrozumiałam, jak ważna jest motywacja uczestników, to, by widzieli oni sens i cel każdego etapu warsztatu. Zaczęłam też zwracać większą uwagę na to, jak się zachowuję i w jaki sposób się komunikuję z daną grupą (i z konkretnymi osobami wokół mnie). Poza moją naturalną żywiołowością, znalazłam też w sobie zasoby ascetyczności, z których uczę się korzystać wedle potrzeb.

Dzięki temu, że na bieżąco udzielaliśmy sobie informacji zwrotnych , odkryłam jak różnie można widzieć daną sytuację; coś, co ja uznawałam za oczywiste, dla kogoś innego okazywało się nie tylko nieoczywiste, ale w ogóle trudne do wyobrażenia sobie, niemożliwe.  Rozwinęłam też w sobie umiejętność udzielania informacji zwrotnych, a także otwartość na to, że dana osoba może nie chcieć w danym momencie ich przyjąć. Informacje zwrotne pomogły mi także uczyć się doceniać to, co już mam.

Podczas STB ważny był dla mnie kontakt z doświadczonymi trenerami. Obserwowałam to, jak w praktyce  dostosowują się do potrzeb grupy , jak radzą sobie z napięciami w niej, z różnymi emocjami uczestników. Dzięki temu, że poszczególne zjazdy prowadzili różni trenerzy, miałam okazję przyjrzeć się różnym stylom trenerskim, zobaczyć do którego z nich mi bliżej, do którego dalej, zainspirować się.

Marta Hamerszmit

***

Miałam przyjemność brać udział w pierwszej edycji Szkoły Trenerów Biznesu Intra Biznes, w latach 2008 – 2009. Udział w STB był dla mnie bardzo cennym i ważnym doświadczeniem, z wielu względów.

Po pierwsze, zdobyłam nowe kompetencje, dzięki którym swobodnie czuję się dzisiaj na sali szkoleniowej, prowadząc zróżnicowane warsztaty i treningi dla pracowników i kadry menedżerskiej.

Po wtóre, nauczyłam się projektować programy szkoleń, co procentuje w mojej obecnej pracy, w której odpowiadam m. in. za przygotowywanie programów rozwojowych dla pracowników z najwyższym potencjałem.  Po trzecie, bardzo wartościowym aspektem szkoły był fakt, że zajęcia były prowadzone przez różnych trenerów, dzięki czemu mogłam zapoznać się z różnymi stylami i technikami trenerskimi. I wreszcie, miałam możliwość poznania nowych, inspirujących ludzi, nie tylko z szeroko rozumianego środowiska HR-owego, co pozwoliło na wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń.

Polecam zajęcia w STB Intra Biznes zarówno wszystkim początkującym trenerom, którzy chcą w profesjonalnej atmosferze doskonalić swój warsztat, jak również osobom, które w swoich organizacjach odpowiadają za obszar szkoleń i rozwoju.

Aleksandra Mielniczuk - Koordynator ds. programów rozwojowych i zarządzania talentami, Development & Talent Management Coordinator - Medicover Sp. z o.o.

***

Głównym atutem, którym dysponuje STB Intra to przede wszystkim kompetentni, doświadczeni trenerzy, którzy mimo tak różnego stylu pracy skoncentrowani są na budowaniu osobistej relacji z każdym uczestnikiem kursu. Już od samego wejścia na pokład były różne sytuacje. Pełny wiatr w żagle, sztorm przewracający łódź, piękne słońce i atak rekinów. Mnóstwo wspaniałych głębokich przeżyć, głębokich przyjaźni. To miejsce przełamywania swoich największych trudności i barier, łez wzruszenia, łez śmiechu i wspaniałości. Bardzo przydatne szkolenia, pokazujące nowe obszary do rozwoju. Wspaniała okazja do poznania siebie, swoich słabych stron, ale przede wszystkim uzmysłowienie sobie nie tak świadomych nam naszych mocnych stron i rozwijanie ich. Świetnie przygotowane szkolenia pod względem merytorycznym, wzbogacone o materiały dydaktyczne. Na szczególne moje wyróżnienie zasługuje tu Basia Kowalewska, która swoimi rzetelnymi i trafnymi feedbackami wzmacniała moją motywację do działania, do rozwoju i poczucia, że jestem w dobrym dla siebie miejscu. Kolejną osobą godną poznania jest Iza Wojciechowska, która swoją energią i optymizmem, a także fantastycznym poczuciem humoru poruszała wszystko i wszystkich. Niesamowity talent aktorski, jaki posiada sprawiał, że chciało się na nią patrzeć, słuchać i czerpać z niej jak najwięcej. Polecam STB INTRA.

Marta Białecka (VI edycja)

***

Szkoła Trenerów Biznesu Intra była dla mnie bardzo inspirującym, często zaskakującym i ogromnie rozwijającym doświadczeniem. Jestem wdzięczna za nieustanne odkrywanie i poznawanie siebie.

W trakcie szkoły poznałam wiele narzędzi, które usprawniają i wzbogacają moje życie zawodowe jak i prywatne. Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyłam w module dotyczącym radzenia sobie w kontaktach z grupą oraz trudnymi sytuacjami.

Ukończyłam szkołę z przekonaniem, że bardzo ważna jest relacja, uważność, rozumienie i wsparcie. Spotkałam tu mnóstwo wspaniałych, ciekawych i pełnych pasji ludzi i ogromną różnorodność stylów trenerskich, które są inspiracją dla mnie w mojej pracy.

Ukończenie STB jest początkiem mojej pracy trenerskiej – dostałam tu dobrą energię, by realizować swoją pasję – dziękuję. Był to dla mnie ważny i pasjonujący rok, przede wszystkim ze względu na intensywny rozwój i zdobyte doświadczenie, które wspiera mnie w skuteczności mojej pracy.

Sylwia Szpikowska - Trener Biznesu; Coach komunikacji

***

W czasie gdy zaczynałem „pobieranie nauki” w Szkole Intry byłem zatrudniony w dużej międzynarodowej korporacji finansowej jako menadżer zespołu monitoringu i windykacji należności. W moim założeniu Intra miała mi pomóc po pierwsze w lepszym szkoleniu i zarządzaniu podległym mi zespołem, a w dalszej przyszłości na rozpoczęcie kariery trenera biznesu (dziś powoli realizuję ten drugi scenariusz).

W szkole napotkałem na bardzo ciekawą grupę ludzi, którzy są dla mnie inspiracją w działaniach podejmowanych w moim życiu zawodowym.

(Zaznaczyć muszę, że grupa była dosyć niezwykła – znaleźli się tam zarówno praktycy biznesu, ludzie związani z edukacją dorosłych jak i absolwenci psychologii, wszystkie te osoby w różnym wieku ale w takim samym stopniu otwartości na przygotowaną dla nich wiedzę).

Dzięki tym spotkaniom nie tylko zdobyłem wiedzę z zakresu pracy z grupą, metod szkolenia, różnego rodzaju zagrożeń na drodze trenera ale też zobaczyłem i odczułem jak pracuje grupa w konkretnym działaniu.

Innymi słowy nie tylko poznałem narzędzia ale też miałem okazję sprawdzić jak one działają. Ważną częścią zajęć były spotkania z trenerami praktykami a zwłaszcza zajęcie przez nich prowadzone.

Mam nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte w Intrze pozwolą mi na realizację moich marzeń o pracy jako Trener Biznesu.

Maciej Choiński

***

Intra – to miejsce szczególne. STB wpisuje się w tę wyjątkowość.

Unikatowa możliwość poznania ludzi, naprawdę niebanalnych, świadomych siebie, otwartych na rozwój i na innych. Nadzwyczajna okazja spotkania re-we-la-cyj-nych trenerów dużego formatu. Możliwość pracy w procesie razem z nimi oraz pozostałymi uczestnikami zmienia. Piszę to nadzwyczaj serio. Moje doświadczenia z innymi ośrodkami, szkołami i trenerami pozwalają mi na odpowiedzialne napisanie tych słów. Miałem poczucie pracy nie tylko z trenerami, ale tutorami i mentorami. Cenna to dziś wartość. I wcale nie częsta.

I jeszcze jedno. Opiekunem grupy była Agata Kołodziejczyk-Stryjek. Doświadczenie pracy z nią, możliwość obserwacji jej warsztatu, styl prowadzenia zajęć, kultura komunikacyjna, uważność i zaangażowanie były dla mnie jednym z najcenniejszych doświadczeń z tej przygody. Praca z Intrą, spotkanie z STB to  możliwość pracy z wartościami: doświadczeniem, uważnością, nastawieniem na człowieka. Humanistyczna szkoła w najlepszej odsłonie.

Jest jeszcze aspekt zmiany, o którym wspominałem. Nie tylko osobistej, co jasne. Jest bezpośrednia korelacja między tym, czym się zajmują uczestnicy na zajęciach a wdrożeniem w pracy zawodowej. To arcyciekawe doświadczenie, gdy wdrożenie zmian, przećwiczenie zachowań wpływa na zamianę postaw i poprawę jakości życia zawodowego.

Podróż z Intrą to naprawdę dobra inwestycja…

Marcin STB 13

***

Czas poświęcony na rozwój trenerskich pasji w STB to jeden z najlepiej wykorzystanych okresów w moim życiu zawodowym. Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, dających wiedzę praktyczną i uczących uważności na uczestników szkoleń. Tu jesteś traktowany podmiotowo i uczysz się tak traktować swoich przyszłych uczestników szkoleń.

Kończąc szkołę stałam się Trenerem dla którego najważniejsze jest przygotowywanie szkoleń spełniających oczekiwania uczestników pod kątem merytorycznym jak i relacyjnym. Nauczyłam się jak umiejętnie dzielić się wiedzą i doświadczeniem aby uczestnicy wynieśli ze spotkań ze mną jak najwięcej korzyści.

Dodatkowym atutem jest nauka procesu grupowego na naszych własnych doświadczeniach jako uczestników STB. W efekcie stworzyliśmy bardzo energetyczny i nastawiony na współprace zespół w którym realizacja zadań stawała się przyjemnością. Polecam tę szkołę każdemu kto ceni sobie jakość i profesjonalizm." Pozdrawiam

Iwona Maksymiuk

***

X